سرام-گرافیک

آزمون خودکار رابط کاربری - قسمت دوم

علی صلواتی

تست تعاملات کاربری در یک برنامه واحد کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که کاربران با نتایج غیر منتظره و یا تجربه ضعیف در هنگام تعامل با برنامه شما مواجه نمی شوند. اگر نیاز دارید که مطمئن شوید UI برنامه شما به درستی کار می کند باید عادت کنید تست رابط کاربر (UI) را ایجاد کنید.

چارچوب تست اسپرسو، که توسط Test AndroidX ارائه شده، API هایی برای نوشتن آزمون های UI برای شبیه سازی تعاملات کاربر در یک برنامه هدف فراهم می کند. تست های اسپرسو می تواند بر روی دستگاه های دارای سیستم عامل آندروید 2.3.3 (سطح API 10) و بالاتر اجرا شود. مزیت کلیدی استفاده از اسپرسو این است که همگام سازی اتوماتیک اقدامات تست با UI برنامه مورد نظر شما را انجام می دهد. اسپرسو قادر است تشخیص دهد زمانی که موضوع اصلی بیکار است، دستورات تست شما را در زمان مناسب اجرا کند و اعتبار تست های شما را بهبود بخشد. این قابلیت همچنین شما را از نیاز به اضافه کردن هر راه حل زمانی، مانند Thread.sleep () در کد آزمون خود را تسکین می دهد.

چارچوب آزمون Espresso یک API مبتنی بر ابزار است و با Runner AndroidJUnitRunner کار می کند.

 

تنظیم اسپرسو

قبل از ساخت تست UI با Espresso، مطمئن شوید کتابخانه Espresso تنظیم شده است:

 

dependencies
{
    androidTestImplementation 'androidx.test.espresso:espresso-core:3.1.0'
}

انیمیشن ها را بر روی دستگاه تست خود خاموش کنید – اگر انیمیشن ها دستگاه تست فعال باشد ممکن است موجب نتایج غیر منتظره شده و یا آزمون شما را با شکست مواجه کند. برای غیرفعال کردن انیمیشن ها در بخش تنظیمات وارد گزینه های برنامه نویس (Developer options)  شوید و همه گزینه های زیر را خاموش کنید:

  • Window animation scale
  • Transition animation scale
  • Animator duration scale

اگر می خواهید پروژه خود را برای استفاده از ویژگی های Espresso غیر از آنچه هسته API فراهم می کند، تنظیم کنید، راهنماهای خاص Espresso را ببینید.

ادامه دارد...